сите категории
EN
KPAL Satin Metallic Black Winyl Film
KPAL Satin Metallic Black Winyl Film
KPAL Satin Metallic Black Winyl Film
KPAL Satin Metallic Black Winyl Film
KPAL Satin Metallic Black Winyl Film
KPAL Satin Metallic Black Winyl Film

KPAL Satin Metallic Black Winyl Film

· Сатенските металик финиши се на половина пат помеѓу мат и сјај, некои го претпочитаат овој изглед пред матот, бидејќи тој сепак дава суптилен сјај.

· Направено со високо флексибилен ПВЦ материјал, одлична сообразност околу кривините и вдлабнатините.

· Без меур канали овозможуваат побрза и полесна инсталација

ОПИС

Спецификација за производ


Series

Сатен металик серија

материјал

Високо флексибилен ПВЦ

Лепило

Отстранлив лепак

Ослободете ја хартијата

160гсм со воздушни канали

Винил тип

Календиран винил

функција

Бесплатни меурчиња

големина

1.52 * 18M

Трајност

2 Години

Отпорност на топлина

-50 ℃ до + 110 ℃

апликација

Сува инсталација на топлински пиштол

Предности на производот


· СУПЕР ВИНИЛ

  Користење на високо флексибилен PVC винил; Супер заварување; Отпорност на времето


· ОТСТРАНУВАЧ ЛЕК

  Лесно се инсталира и отстранува; Нема оштетување на бојата; Без остаток на лепак


· ОБЈАВУВАIRЕ ВОЗДУХ

  Воздушни канали со висока густина; Нема воздушни меури кога се поставува; Ослободете го воздухот брзо


· СУПЕРСКА ПРОТИВСТВО

  Супер флексибилно истегнување; Лесно инсталирајте на голема закривена површина; Вратете го со топлински пиштол ако е збрчкан


· ЧИСТА БОЈА

  Супер горен слој; Нека бојата е почиста и рамномерна; Без промена на бојата, без бледнее


· ЗАШТИТА НА БОЈАТА

  Отпорност на висока и ниска температура; Спречете оштетување на оксидацијата на бојата; Намалете го оштетувањето на УВТабела со бои од метална серија


32

色 膜 电光 颜色Пакување детали


Големина на еден пакет
165 * 16 * 16cm
Единечна бруто тежина13KG / ролна
Пакет ТипПакет KPAL / празен пакетКонтактирајте нѐ