сите категории
EN
1.52*15m KPAL Нов моден филм за светларник против топлина Отфрлање на UV 99% Подвижниот покрив PPF на големо
1.52*15m KPAL Нов моден филм за светларник против топлина Отфрлање на UV 99% Подвижниот покрив PPF на големо
1.52*15m KPAL Нов моден филм за светларник против топлина Отфрлање на UV 99% Подвижниот покрив PPF на големо
1.52*15m KPAL Нов моден филм за светларник против топлина Отфрлање на UV 99% Подвижниот покрив PPF на големо
1.52*15m KPAL Нов моден филм за светларник против топлина Отфрлање на UV 99% Подвижниот покрив PPF на големо
1.52*15m KPAL Нов моден филм за светларник против топлина Отфрлање на UV 99% Подвижниот покрив PPF на големо

1.52*15m KPAL Нов моден филм за светларник против топлина Отфрлање на UV 99% Подвижниот покрив PPF на големо

Место на потекло:

Жеџијанг

Бренд име:

КПАЛ

Број на моделот:

SR65&SR100

ОПИС

Минимална Подреди Кол:

1 ролна

Пакување Детали за:

Кутија за бренд / празен пакет KPAL

Набавка Способност:

100000 Rolls/Months

KPAL Sky Light TPU Paint Protection Film is designed for Sunroof with excellent clarity, reflects up to 98% of the sun's heat,99.9% of the dangerous ultra violet light, no signal interruption.

спецификација

тип

Sunroof  PPF

материјал

TPU

Топ обложување

Super Hydrophobic Property

големина

1.52 * 15 м

Големина на еден пакет

162 * 18 * 18cm

Име на бренд

КПАЛ

Број на модел

SR65&SR100

користење

Heat Rejection

Боја

Транспарентно светло сина боја

апликација

Car Roof

лепак

Imported Acrylic PSA

функција

Anti-Oxidation;Safety Explosion Proof;Infrared Blocked; UV Blocked;HD View;Scratch Repair;Simple Installation;Environment Protection;High Heat Rejection

Дебелина

6.5 mil & 10 mil

MOQ

1 ролна

GW

13KG

слој

Слоеви 5

OEM / ODM

Информации

Гаранција

6 Години

Брза детали:

материјал

TPU

Број на модел

SR65 ; SR100

Позиција

Automobile Top Window Shield

Гаранција

6 Години

големина

1.52 * 15m

VLT

76.8%

Дебелина

6.5 mil & 10 mil

УВР

99.9%

користење

Heat Rejection

IRR

98%

Конкурентна предност:

Предност

1.Anti Explosion,Anti Scratch,Anti Yellowing ,Anti-Oxidation

2.Environment Protection &Stable under wide temperature range

3. 98% High Heat Rejection

4.Strong Glue & Simple Installation

5.HD View, No effect on electronic equipment signal , Infrared Blocking

6.No discoloring by UV Sunlight &No damage by acid rain

Контактирајте нѐ